FAQ - nejčastější otázky rodičů k inline kurzům

Jak má dítě být oblečeno a vybaveno? 

Inline brusle - musí dobře sedět na noze, opatřené funkční brzdou, kolečka se musí volně protáčet.
                     - nedávejte dětem brusle s plastovými kolečky, dítě se na nich trápí a mnohem hůř a                                    pomaleji se naučí bruslit. Takové kolečka kloužou.

Chrániče      - zvolte vhodnou velikost chráničů. Povinné jsou chrániče kolen, loktů a zápěstí.                                          Chrániče musí dobře sedět, nesmí samovolně klouzat ani nesmí dítě stahovat či řezat. 

Helma          - opět musí na hlavě dobře sedět, nesmí dítěti klouzat a nesmí ho tlačit. Vhodná je cyklo                         helma. 
Ponožky       - tenčí ponožky vhodné do bruslí, ponožka by měla dosahovat nad brusli, aby neodírala                          nohu dítěte. 
Oblečení      - pohodlné sportovní oblečení dle aktuálního počasí. Ideálně takové, které se může při                            možné pádu zničit.

Svačinka      - vhodná svačina při sportu, minimálně 1 litr pití.

Podepiště dětem veškeré vybavení celým jménem, aby nedošlo k záměně.

Chci si půjčit vybavení, jak to udělat? 

V přihlášce stačí zaškrtnout příslušné políčko o výpůjčce a nezapomenout vyplnit potřebné údaje o velikosti obuvi dítěte. Platbu za půjčovné zaplatíte bankovním převodem dohromady spolu s kurzovným. První den kurzu bude vybavení dle uvedených parametrů nachystáno v místě kurzu.Není třeba si vybavení před kurzem zkoušet. 

Co s vybavením po výuce?

Vybavení si děti mohou nechat ve škole či školce, pokud není dohodnuto jinak.

V jak velkých skupinách probíhá výuka? 

Průměrně připadá 1 instruktor na 5 dětí, ne vždy ale tomu tak je. U pokročilých bruslařů může být kolem 8 dětí u jednoho instruktora naopak u začátečníků jsou instruktora pouze 3-4 děti.

Jak probíhá výuka?
Výuka probíhá skupinovou formou. Děti jsou rozděleny dle úrovně do skupinek. Může se stát, že v průběhu kurzu dítě změní skupinu, například díky výraznému zlepšení. 

Mohu se přijet na dítě podívat? 

Ideálním návštěvním dnem je pátek, kdy probíhá ukončení kurzu. Na programu jsou slalomy, jízdy zručnosti a formální závody. Není vhodné navštěvovat kurz v jiné dny, jelikož zvláště menší děti v mnoha případech reagují negativně a jejich pozornost se obrací právě na Vás rodiče. Pokud se i přesto rozhodnete nás navštívit v jiný den než pátek, prosím učiňte to tak, aby o Vás dítě nevědělo! 

Co se děje v případě nepříznivého počasí: 

1) pokud je nepříznivé počasí na začátku kurzu (pondělí,úterý) můžeme další dny kurzu "natáhnout" a zameškané hodiny takto nahradit. Například pokud v pondělí bude pršet a ostatní dny bude hezky, ostatní dny bude kurz trvat 2,5 denně. 

nebo

2) dané dny kurzu se přesnou do náhradního termínu 

nebo

3) v případě, že počasí nedovolí a jiné varianty nelze použít vracíme zpět na účet peníze za nevyčerpané dny v plné výši.   

Co když dítě onemocní a nebude moci nastoupit na kurz?

V případě, že dítě onemocní před nástupem na kurz, jste povinni tuto skutečnost doložit lékařským potvrzením.
Máte na výběr ze 3 možností:

1) Pojišťovna Vám vyplatí 80% z kurzovného zpět na účet
nebo
2) Máte možnost si kurzovné vybrat v individuální výuce
nebo
3) Můžete si vybrat jiný termín kurzu s jinou školou a na tento termín si dítě individuálně vozit.

Skutečnost, že je dítě nemocné a nemůže se kurzu zúčastnit, oznamte co nejdříve na info@japasport.cz

V případě, že jste zde nenalezli odpověď na Vaši otázku, prosím napište nám na info@japasport.cz